Yasaklı Sitelere Giriş Programı : Hotspot Shield Nasıl Kullanılır ?

Gün geçmiyor ki sıklıkla kullandığımız bir site daha yasaklanmasın. Son zamanlarda bu durumla fazlasıyla karşılaşmaya başladık ve hal böyle olunca da canımız oldukça sıkılmaya başladı. Bir çok kişi bu duruma bir çözüm bulabilmek için çeşitli araştırmalarda bulunmakta, kesin bir çıkış yolu için değişik yollar aramaktadır. Bu araştırmalardan bazıları başarı ile sonuçlanırken, bazılarında net bir sonuca ulaşılamamaktadır. Bilinen en iyi yollar proxy aracılığı ile hizmet veren siteler. Bu siteler üzerinde yapılan işlemler yasaklı sitelere giriş için çözüm olabilmektedir.

Fakat artık herkesin özgürce internette dolaşabilmesi için bir yöntem var ki, o da Hotspot Shield Yasaklı Sitelere Giriş Programı,  proxy üzerinden yasaklı olan tüm sitelere girişinizi sağlar. Kurulumu da fazlasıyla kolay olan bu programın boyutu sadece 6 mb’dır. Ayrıca programın ücretsiz olması cazip noktalarından bir tanesi.

Programın indirilip kurulmasının ardından bir çok programda olduğu gibi, programa ait ikon ekranın sağ alt köşesinde belirir. Buraya faremizin sağ tuşu ile tıklayıp “connect” (bağlan) dedikten sonra kullandığımız browser otomatik olarak açılacak ve çıkış ip’miz bize bildirilecek. Sonrasında  Hotspot Shield “connected” (bağlı) konumuna geçerek internetteki tüm engelleri önümüzden kaldırmış olacak.

Hotspot Shield, engelli sitelere giriş hizmetinin yanı sıra kablosuz ağ üzerinde güvenlik de sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde güvenli bir şekilde tüm işlemlerimize devam etmemize olanak sağlar. Programın kurulumu esnasında toolbar seçeneğini kaldırırsak gereksiz kalabalıkları da önlemiş oluruz.  Hotspot Shield adlı programı official sitesinden http://hotspotshield.com/ linkine bağlanarak indirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Arkadaşınla Paylaş

One thought on “Yasaklı Sitelere Giriş Programı : Hotspot Shield Nasıl Kullanılır ?

  1. seyit kılıç

    babam kardeşim çok fazla oyun oynadığı için ttnet güvenli internet yapmıştı ve o yüzden ben league of legends oynayamıyodum. sayende admin bu sorun çözüldü saol

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>